NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Гривна на кралица Мария-Антоанета покорява САЩ
4115
Калейдоскоп

Гривна на кралица Мария-Антоанета покорява САЩ

"Мелерио" - най-старата бижутерска къща на планетата, излага в Манхатън, Ню Йорк, гривна с богата история, носена от най-известната кралица на Франция Мария-Антоанета, в опит да се утвърди в една от световните столици на лукса, предаде АФП.  Уникалното изделие, съставено от седем антични камеи, монтирани върху гривна с флорални мотиви от гранат и сребро, не е "разкошно дворцово бижу", но е "историческо", казва Лора-Изабел Мелерио, представител на 14-ото поколение на "Мелерио" (Mellerio dits Meller) и президент на френската бижутерска къща, основана през 1613 г.  Мелерио, която е и неин артистичен директор, разказва как далечният й предшественик Жан-Батист Мелерио около 1780 г. - юноша по това време, един ден се появява пред портите на двореца "Версай", за предложи изделията си

| 21 Октомври 2024, 20:36 ч.
Гривна на кралица Мария-Антоанета покорява САЩ
Гривна на кралица Мария-Антоанета покорява САЩ
Снимка © DFA

"Мелерио" - най-старата бижутерска къща на планетата, излага в Манхатън, Ню Йорк, гривна с богата история, носена от най-известната кралица на Франция Мария-Антоанета, в опит да се утвърди в една от световните столици на лукса, предаде АФП. 

Японски куклен театър ще гостува на сцената на формация „Нюанси“ в Троян, съобщи Моника Генкова, режисьор към театрална студия „Нюанси“.

На 12 октомври в Троян ще бъде представен спектакълът „Дъщерята на самурая“, подготвен от софийската театрална формация „Сенджу“. Пиесата е по мотиви от японската народна приказка „Химе с голямата шапка“ и е подходяща както за деца, така и за възрастни, каза Генкова.

За създаването на представлението са използвани похватите на японския марионетен театър „Такеда“, водещ началото си от 17-и век. Марионетките, използвани в представленията, се отличават със своите прецизни движения и реалистичен външен вид и са изработени от автентични материали от Япония.

„Сенджу“ са сред малкото в света, които работят с кукли „Такеда“, а ментор на теа

Проект за изготвяне на цялостен ремонт на сградата на Археологическия музей в Бургас на стойност 104 000 лв. е одобрен за финансиране от Министерство на културата, съобщават от Регионалния историческия музей (РИМ) в Бургас.

Проектът, изготвен от Регионалния исторически музей, ще включва цялостен ремонт на покрива, фасадите и вътрешните помещения на сградата. Предвижда се старите фондохранилища да бъдат съборени и да бъдат построени нови. Ще бъде обособена и офис сграда, както и музейно кафене в двора на музея, а оградите да бъдат изградени наново.

Очаква се проектирането на ремонта да започне след превеждането на средствата и процедурите по обществената поръчка. От музея предвиждат това да се случи около средата на 2025 г.

Припомняме, че преди година и половина областният управител на Бургас проф. Мария Нейкова приключи процедурата по предоставяне на сградата и

Symphonity открива концертите на Таря Турунен и Марко Хиетала в България догодина, съобщават от „София мюзик ентърпрайсис“ (СМЕ). 

Познати като първата чешка симфоник пауър метъл банда, Symphonity са официалната съпорт група в турнето Living the Dream Together Tour, което ще премине и през България. Групата има издадени три студийни албума и един лайв албум, включващ записи от тазгодишното им европейско турне. В момента Symphonity са по-силни от всякога и са готови да заявят присъствие и на световната сцена, коментират от СМЕ.

Както информирахме, двата концерта на Таря Турунен и бившият й колега от Nightwish – Марко Хиетала, са в София – на 4 април в зала „Асикс арена“, и във Варна – на 2 април, в Двореца на културата

Националният дарителски фонд (НДФ) „13 века България“ приветства присъждането на Националната награда за скулптура „Акад. Иван Лазаров“ на българска скулпторка Снежана Симеонова. Освен забележителните си изяви в областта на скулптурата, Симеонова е дарител на Фонда, съобщават от екипа на НДФ.

Симеонова е автор, който е с по-голяма популярност в чужбина, отколкото в собствената си страна, отбелязват от НДФ "13 века България". Тя има в биографията си участие в повече от 55 международни експозиции на произведения от камък, бронз и дърво и над 20 самостоятелни изложби.

Основната причина за това името й у нас да не известно в степента, в която е в чужбина, е специфичният афинитет на Снежана Симеонова към реализация на монументални форми, които в България, с изключение на поръчкови паметникови реализации, са изключение. Така авторовото присъствие, кое

„Киномания“ отново обявява превърналата се вече в традиция награда „Киноман на годината”, създадена в памет на кинокритика Георги Ангелов, който е и неофициалният кръстник на фестивала.

Всеки зрител на кинопанорамата може да кандидатства за наградата, като единственото условие е да гледа колкото се може повече филми от програмата и да пази билетите си от прожекциите. Това важи за всички филми от селекцията, независимо от киното или от града, където има прожекции (София, Варна, Пловдив), уточняват от НДК. 

Георги Ангелов е роден през 1947 г. Той кръстникът на „Киномания“, създадена преди 38 години под името „Световна кинопанорама“, а през 1993 г. променя наименованието си на „Киномания“ по негово предложение. 

Изв

Уникалното изделие, съставено от седем антични камеи, монтирани върху гривна с флорални мотиви от гранат и сребро, не е "разкошно дворцово бижу", но е "историческо", казва Лора-Изабел Мелерио, представител на 14-ото поколение на "Мелерио" (Mellerio dits Meller) и президент на френската бижутерска къща, основана през 1613 г. 

Мелерио, която е и неин артистичен директор, разказва как далечният й предшественик Жан-Батист Мелерио около 1780 г. - юноша по това време, един ден се появява пред портите на двореца "Версай", за предложи изделията си. 

Забелязан от Мария-Антоанета, която има вкус към Античността, Мелерио й продава или подарява известната гривна, която последната кралица от Стария режим (Стария ред) на Франция пази до екзекуцията си на гилотината на 16 октомври 1793 г. в Париж.

Придобита отново от семейството, което все още е начело на най-старото независимо бижутерско предприятие в света, гривната повече от два века по-късно е "шедьовърът" на "Мелерио" за навлизането му в САЩ и Ню Йорк - международен център на финансите, изкуствата и лукса.

За представянето "Мелерио" избира Манхатън. 

От 13 до 19 декември продължава 28-ото издание на „Златен ритон“ в Пловдив, съобщават от Националния филмов център (НФЦ).

В конкурсната програма ще се състезават 53 документални и анимационни филма, а паралелното извънконкурсно издание „Открити хоризонти“ ще представи още 19 филмови проекта. 

Журито, което ще отличи най-добрите филми в конкурсната програма, е в състав Радослав Бимбалов, Димитър Петров, Николай Стефанов, Галя Лардева и Гергана Дончева.

В допълнение към традиционната церемония по награждаване, тази година сдружение „Филмаутор“ ще връчи две отличия за млади автори до 35 години – едно за документално и едно за анимационно кино.

Фестивалът ще се открие с филма „Излишните“ на режисьорката Адел

Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитатели на обичаната от поколения българи певица, да я аплодират бурно след всяко нейно изпълнение. 

Заедно с Лили Иванова на сцената бяха музикантите от LI Orchesta – Ангел Дюлгеров (китари, цигулка), Огнян Енев (пиано, тромпет, саксофон), Иван Йорданов-Чери (китари), Христо Михалков (бас китара), Орлин Цветанов (цигулка), Росен Ватев (ударни, перкусии) и трио LaTiDa (беквокали).

Примата на българската естрада изпълни част от многобройните си хитове като "Ненужен спомен", "Този свят е жена", "Бурната река", "Невероятно" и други. Публиката пя и танцува заедно с  нея на обичаните песни "Щурче", "Детелини" и "Ветрове". Финалът на концерта бе поставен с изпълнение на песента "Камино".

Фестивалът на американското кино в Довил, Франция, отбелязва 50-годишнината си със стил, след като бе разтърсен от спорове около отстраняването на френско-ливанския тромпетист Ибрахим Маалуф от журито, предаде АФП. През лятото Од Eсбер бе назначена за нова директорка на фестивала, след като замени Бруно Бард, който се оттегли след обвинения в сексуално посегателство, публикувани във френския разследващ сайт „Медиапар“. 

Фестивалът започва в петък, 6 септември, и ще продължи до 15 септември. Председател на журито на кинофестивала в Довил ще бъде френският актьор Беноа Мажимел. Почетни награди ще получат Майкъл Дъглас, Натали Портман, Мишел Уилямс и Джеймс Грей.

Режисьорът Франсис Форд Копола ще представи най-новия си филм „Мегалополис“, а Шон Бейкър ще покаже продукцията „Анора“, тазгодишният победител на фестивала в Кан. Зрители

Актрисата Йорданка Стефанова е тазгодишният носител на наградата на Община Сливен "Добри Чинтулов", съобщиха от пресцентъра на местната администрация.

Тя бе предложена от Съюза на артистите и от Института за изследване на изкуствата при Българска академия на науките (БАН).

Призът се връчва за постигнати високи художествени резултати в областта на литературата и изкуството на творци със значителен принос за духовното развитие на Сливен и българската култура.

Общо четири бяха подадените номинации за наградата - художникът Велин Динев, д-р Маргарита Дончева – художник, Павел Веснаков – филмов режисьор, сценарист и продуцент, и актрисата Йорданка Стефанова.

Носителят на наградата Йорданка Стефанова е родена през 1955 г. в Русе. Завършва актьорско майсторство при проф. Сашо Стоянов във ВИТИЗ „Кръстьо  Сарафов“ през 1980 г. Дебюти

През септември трупата на Драматичен театър „Борис Луканов“ в Ловеч ще изнесе две представления на сцената на Ловешка средновековна крепост. Това съобщи на пресконференция в Националния пресклуб в Ловеч Цветан Тодоров от театъра.

Той уточни, че "Зимните навици на зайците" с Асен Блатечки и Николай Урумов ще се играе на 5 септимври (четвъртък) от 20:00 часа.

Класиката "Българи от старо време", също с участието на Николай Урумов, е на 13 септември.

През този месец театърът включва в репертоара и друго от новите си заглавия - "Дъхът на дявола". Продължават представленията на "Българи от старо време" и "Малката книжарница".  

Припомняме, че със средства от капиталова програма на Министерството на културата се извършва ремонт на големия салон на театъра. Предвижда се монтиране на нови седалки, електроакустика, подмяна на подовите настилки, и

До края на октомври гривната "Мария-Антоанета" ще бъде изложена заедно с по-съвременни бижута на партера на известен нюйоркски универсален магазин.      От "Мелерио" казват, без да разкриват подробности, че американската е втората им най-голяма чуждестранна клиентела след японската. Бижутерската къща ще направи опит да се утвърди в една от световните столици на лукса в момент, когато според анализаторите международният пазар се "задъхва", отбелязва АФП. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Инсталацията „Предстоящо откриване“ е театър на сенките с горе-долу всичко, което се случва в нашите глави и в главите на много хора наоколо 35 години след падането на ...
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“. Тя е подредена до 30 ноември в софийската галерия „Прегърни ме", съобщава ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
„Молец“ завърши поредица от концерти в зала „Арена 8888 София“ на 21 ноември вечерта. Хиляди фенове пяха и танцуваха с Крис и Юли по време на шоуто, наречен ...
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Тикер в 23:00 ч.
„Молец“ завърши поредица от концерти в зала „Арена 8888 София& ...
Начало Калейдоскоп
4115
Калейдоскоп

Гривна на кралица Мария-Антоанета покорява САЩ

За представянето "Мелерио" избира Манхатън.До края на октомври гривната "Мария-Антоанета" ще бъде изложена заедно с по-съвременни бижута на партера на известен нюйоркски универсален магазин.

| 21 Октомври 2024, 20:36 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Гривна на кралица Мария-Антоанета покорява САЩ
Гривна на кралица Мария-Антоанета покорява САЩ
Снимка © DFA

"Мелерио" - най-старата бижутерска къща на планетата, излага в Манхатън, Ню Йорк, гривна с богата история, носена от най-известната кралица на Франция Мария-Антоанета, в опит да се утвърди в една от световните столици на лукса, предаде АФП. 

Уникалното изделие, съставено от седем антични камеи, монтирани върху гривна с флорални мотиви от гранат и сребро, не е "разкошно дворцово бижу", но е "историческо", казва Лора-Изабел Мелерио, представител на 14-ото поколение на "Мелерио" (Mellerio dits Meller) и президент на френската бижутерска къща, основана през 1613 г. 

Японски куклен театър ще гостува на сцената на формация „Нюанси“ в Троян, съобщи Моника Генкова, режисьор към театрална студия „Нюанси“.

На 12 октомври в Троян ще бъде представен спектакълът „Дъщерята на самурая“, подготвен от софийската театрална формация „Сенджу“. Пиесата е по мотиви от японската народна приказка „Химе с голямата шапка“ и е подходяща както за деца, така и за възрастни, каза Генкова.

За създаването на представлението са използвани похватите на японския марионетен театър „Такеда“, водещ началото си от 17-и век. Марионетките, използвани в представленията, се отличават със своите прецизни движения и реалистичен външен вид и са изработени от автентични материали от Япония.

„Сенджу“ са сред малкото в света, които работят с кукли „Такеда“, а ментор на теа

Проект за изготвяне на цялостен ремонт на сградата на Археологическия музей в Бургас на стойност 104 000 лв. е одобрен за финансиране от Министерство на културата, съобщават от Регионалния историческия музей (РИМ) в Бургас.

Проектът, изготвен от Регионалния исторически музей, ще включва цялостен ремонт на покрива, фасадите и вътрешните помещения на сградата. Предвижда се старите фондохранилища да бъдат съборени и да бъдат построени нови. Ще бъде обособена и офис сграда, както и музейно кафене в двора на музея, а оградите да бъдат изградени наново.

Очаква се проектирането на ремонта да започне след превеждането на средствата и процедурите по обществената поръчка. От музея предвиждат това да се случи около средата на 2025 г.

Припомняме, че преди година и половина областният управител на Бургас проф. Мария Нейкова приключи процедурата по предоставяне на сградата и

Symphonity открива концертите на Таря Турунен и Марко Хиетала в България догодина, съобщават от „София мюзик ентърпрайсис“ (СМЕ). 

Познати като първата чешка симфоник пауър метъл банда, Symphonity са официалната съпорт група в турнето Living the Dream Together Tour, което ще премине и през България. Групата има издадени три студийни албума и един лайв албум, включващ записи от тазгодишното им европейско турне. В момента Symphonity са по-силни от всякога и са готови да заявят присъствие и на световната сцена, коментират от СМЕ.

Както информирахме, двата концерта на Таря Турунен и бившият й колега от Nightwish – Марко Хиетала, са в София – на 4 април в зала „Асикс арена“, и във Варна – на 2 април, в Двореца на културата

Националният дарителски фонд (НДФ) „13 века България“ приветства присъждането на Националната награда за скулптура „Акад. Иван Лазаров“ на българска скулпторка Снежана Симеонова. Освен забележителните си изяви в областта на скулптурата, Симеонова е дарител на Фонда, съобщават от екипа на НДФ.

Симеонова е автор, който е с по-голяма популярност в чужбина, отколкото в собствената си страна, отбелязват от НДФ "13 века България". Тя има в биографията си участие в повече от 55 международни експозиции на произведения от камък, бронз и дърво и над 20 самостоятелни изложби.

Основната причина за това името й у нас да не известно в степента, в която е в чужбина, е специфичният афинитет на Снежана Симеонова към реализация на монументални форми, които в България, с изключение на поръчкови паметникови реализации, са изключение. Така авторовото присъствие, кое

„Киномания“ отново обявява превърналата се вече в традиция награда „Киноман на годината”, създадена в памет на кинокритика Георги Ангелов, който е и неофициалният кръстник на фестивала.

Всеки зрител на кинопанорамата може да кандидатства за наградата, като единственото условие е да гледа колкото се може повече филми от програмата и да пази билетите си от прожекциите. Това важи за всички филми от селекцията, независимо от киното или от града, където има прожекции (София, Варна, Пловдив), уточняват от НДК. 

Георги Ангелов е роден през 1947 г. Той кръстникът на „Киномания“, създадена преди 38 години под името „Световна кинопанорама“, а през 1993 г. променя наименованието си на „Киномания“ по негово предложение. 

Изв

Мелерио, която е и неин артистичен директор, разказва как далечният й предшественик Жан-Батист Мелерио около 1780 г. - юноша по това време, един ден се появява пред портите на двореца "Версай", за предложи изделията си. 

Забелязан от Мария-Антоанета, която има вкус към Античността, Мелерио й продава или подарява известната гривна, която последната кралица от Стария режим (Стария ред) на Франция пази до екзекуцията си на гилотината на 16 октомври 1793 г. в Париж.

От 13 до 19 декември продължава 28-ото издание на „Златен ритон“ в Пловдив, съобщават от Националния филмов център (НФЦ).

В конкурсната програма ще се състезават 53 документални и анимационни филма, а паралелното извънконкурсно издание „Открити хоризонти“ ще представи още 19 филмови проекта. 

Журито, което ще отличи най-добрите филми в конкурсната програма, е в състав Радослав Бимбалов, Димитър Петров, Николай Стефанов, Галя Лардева и Гергана Дончева.

В допълнение към традиционната церемония по награждаване, тази година сдружение „Филмаутор“ ще връчи две отличия за млади автори до 35 години – едно за документално и едно за анимационно кино.

Фестивалът ще се открие с филма „Излишните“ на режисьорката Адел

Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитатели на обичаната от поколения българи певица, да я аплодират бурно след всяко нейно изпълнение. 

Заедно с Лили Иванова на сцената бяха музикантите от LI Orchesta – Ангел Дюлгеров (китари, цигулка), Огнян Енев (пиано, тромпет, саксофон), Иван Йорданов-Чери (китари), Христо Михалков (бас китара), Орлин Цветанов (цигулка), Росен Ватев (ударни, перкусии) и трио LaTiDa (беквокали).

Примата на българската естрада изпълни част от многобройните си хитове като "Ненужен спомен", "Този свят е жена", "Бурната река", "Невероятно" и други. Публиката пя и танцува заедно с  нея на обичаните песни "Щурче", "Детелини" и "Ветрове". Финалът на концерта бе поставен с изпълнение на песента "Камино".

Фестивалът на американското кино в Довил, Франция, отбелязва 50-годишнината си със стил, след като бе разтърсен от спорове около отстраняването на френско-ливанския тромпетист Ибрахим Маалуф от журито, предаде АФП. През лятото Од Eсбер бе назначена за нова директорка на фестивала, след като замени Бруно Бард, който се оттегли след обвинения в сексуално посегателство, публикувани във френския разследващ сайт „Медиапар“. 

Фестивалът започва в петък, 6 септември, и ще продължи до 15 септември. Председател на журито на кинофестивала в Довил ще бъде френският актьор Беноа Мажимел. Почетни награди ще получат Майкъл Дъглас, Натали Портман, Мишел Уилямс и Джеймс Грей.

Режисьорът Франсис Форд Копола ще представи най-новия си филм „Мегалополис“, а Шон Бейкър ще покаже продукцията „Анора“, тазгодишният победител на фестивала в Кан. Зрители

Актрисата Йорданка Стефанова е тазгодишният носител на наградата на Община Сливен "Добри Чинтулов", съобщиха от пресцентъра на местната администрация.

Тя бе предложена от Съюза на артистите и от Института за изследване на изкуствата при Българска академия на науките (БАН).

Призът се връчва за постигнати високи художествени резултати в областта на литературата и изкуството на творци със значителен принос за духовното развитие на Сливен и българската култура.

Общо четири бяха подадените номинации за наградата - художникът Велин Динев, д-р Маргарита Дончева – художник, Павел Веснаков – филмов режисьор, сценарист и продуцент, и актрисата Йорданка Стефанова.

Носителят на наградата Йорданка Стефанова е родена през 1955 г. в Русе. Завършва актьорско майсторство при проф. Сашо Стоянов във ВИТИЗ „Кръстьо  Сарафов“ през 1980 г. Дебюти

През септември трупата на Драматичен театър „Борис Луканов“ в Ловеч ще изнесе две представления на сцената на Ловешка средновековна крепост. Това съобщи на пресконференция в Националния пресклуб в Ловеч Цветан Тодоров от театъра.

Той уточни, че "Зимните навици на зайците" с Асен Блатечки и Николай Урумов ще се играе на 5 септимври (четвъртък) от 20:00 часа.

Класиката "Българи от старо време", също с участието на Николай Урумов, е на 13 септември.

През този месец театърът включва в репертоара и друго от новите си заглавия - "Дъхът на дявола". Продължават представленията на "Българи от старо време" и "Малката книжарница".  

Припомняме, че със средства от капиталова програма на Министерството на културата се извършва ремонт на големия салон на театъра. Предвижда се монтиране на нови седалки, електроакустика, подмяна на подовите настилки, и

Придобита отново от семейството, което все още е начело на най-старото независимо бижутерско предприятие в света, гривната повече от два века по-късно е "шедьовърът" на "Мелерио" за навлизането му в САЩ и Ню Йорк - международен център на финансите, изкуствата и лукса.

За представянето "Мелерио" избира Манхатън. 

До края на октомври гривната "Мария-Антоанета" ще бъде изложена заедно с по-съвременни бижута на партера на известен нюйоркски универсален магазин.      От "Мелерио" казват, без да разкриват подробности, че американската е втората им най-голяма чуждестранна клиентела след японската. Бижутерската къща ще направи опит да се утвърди в една от световните столици на лукса в момент, когато според анализаторите международният пазар се "задъхва", отбелязва АФП. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Виена отново е в ритъма на валса
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
Калейдоскоп
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Калейдоскоп
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.